Dohrávka prvního mistrovského utkání přeloženého z 31.8.2014...

Tatran - Mostkovice 3:0 /0:0/

střelci: Míša, Evča, Marky

sestava: Peťa/Terka - Simča, Kachen, Vlaďka /C/ - Elis, Niky, Marsy, Gábi - Evča, Míša, Janča, střídaly: Phoebe, Marky, Sabina, Eva

Do prvního domácího utkání, a vlastně i úplně prvního utkání v novém ročníku soutěže, jsme nastupovali s vědomím hlavně nepodcenit soupeře.... Naši hru jsme postavili na "síle" ofenzivy a většinu utkání odehráváme v poměrně atypickém rozestavení 3-4-3, nutno dodat, že holky z toho měly docela obavy, ale nakonec se s tím vypořádaly zdárně a ke spokojenosti své, trenéra a snad i početných fanoušků....

Obraz hry byl od prvních minut poměrně jednoznačný a jednotvárný, usadily jsme se na polovině soupeře a ten se jenom párkrát osmělil k výletům na naší polovinu a nebezpečnější byl až ve druhé půli, kdy se snažil více "otevřít" hru, čímž nám usnadnil cestu ke vstřelení nějaké té branky...

Ale zpět k první půli. Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího - laika (jenž mimochodem odřídil vcelku s přehledem i nadhledem celé utkání) jsme to my, kdo se více tlačí před branku soupeře, avšak naše střely létají až příliš mimo "zařízení". A že jich bylo - dle zápasové statistiky evidováno 14 střeleckých pokusů, ale jen 6 jich letělo na bránu. Přesto slušné. Paradoxně možná největší gólovou šanci měl soupeř v závěru poločasu, jenž ve 44-té minutě šel sám na naši brankařku (Peťa) a ta výborně podržela celý tým. UFFF! Poločas končí bezgólovou remízou.

Do druhé půle holky naskakují se stejnou chutí a odhodláním vstřelit gól. Naše střelba začíná být daleko více nebezpečnější, avšak proti míči v síti soupeře je odhodlána "bojovat" i hostující golmanka a potvrzuje to nejedním velmi dobrým zákrokem. Hosté se snaží hrát i více dopředu a otevírají tak pole více pro naši hru a my si vytváříme více možností k nebezpečnějším gólovým šancím. Dočkáváme se až v 65-té minutě, kdy s chutí hrající Niky zatahuje míč po pravé straně až k brankové čáře a nabízí jej pod sebe nabíhající Míše, ta s rutinou chladnokrevného střelce umisťuje míč tam, kde si jej přejeme mít - DO BRANKY soupeře. Krásná akce, výborně. Ujímáme se vedení 1:0. Holky i nadále pokračují v ostřelování soupeřovy branky a další úspěch na sebe nedává dlouho čekat. V běžící 75-té minutě si na přímý volný kop staví míč Janča a její vyraženou střelu dobíhá Evča V. a sklepává míč na správné místo - 2:0. Nicméně i soupeř se osměluje a svými dlouhými míči a brejkovými situacemi nás dostává průběžně pod tlak a varuje nás, že musíme myslet i na defenzívu. Přesto dobrá poziční hra Terky v bráně a její včasné výběhy značně přispějí k udržené nule na naší straně. Holky jsou stále při chuti a další střely musí likvidovat brankářka hostí. Na jednu v 82-hé minutě, kterou z běhu "vysílá" Marky svoji šajtlí pravé nohy z levé strany, však prostě nestačí a míč tak k naší radosti proskotačí do sítě - 3:0.

.... A JE TO DOMA, můžeme se radovat, první domácí utkání jsme zvládli...

Hodnocení trenéra: Holky předvedly poměrně dobrou kombinační hru i s přechodem do slušného zakončení. Pravda je, že se trochu trápily s finálovou fází hry - střelbou, ale nakonec dokázaly  "zalezlého" soupeře udolat....A to nebylo vůbec jednoduché... Nicméně zejména individuální hráčské činnosti - jako zpracování a práce s míčem, vytváření a hledání si herního prostoru, větší důraz v obranných činostech, střelba z pohybu - to je jenom výběr, z toho, co je třeba zlepšit a na čem je třeba cíleně pracovat. Pokud by se měl někdo pochválit, tak dnes rozhodně celý tým, jenž si TRPĚLIVĚ šel za svým cílem - domácí výhrou!!!

zapsal a zhodnotil: Michael Votoupal