MU: Drnovice - Tatran, 20.9.2014

22.09.2014 11:01

Drnovice - Tatran 1:8 /0:2/, střelci: Míša 3, Niky, Gábi, Elis, Iva, Marsy

na "placu" se objevily: v brance Peťa, v poli Simča, Vlaďka /C/, Kachen, Eva H., Janča, Elis. Marky, Niky, Gábi, Míša a dále střídaly: Marsy, Phoebe, Andy

Další mistrák, tentokrát první venkovní, jsme odehráli na hřišti Drnovic. Zpočátku lehce nervózní začátek postupně holky proměnily v plnění domluvených úkolů a hlavně v průniky na půlku soupeře podél obou "lajn" a zpětné centry a nahrávky, což bylo - jak se ukázalo - velmi dobrým receptem na překonání, po většinu času, pouze bránícího týmu domácích. I když poločasové skóre tomu moc nenasvědčovalo, a snížení na 1:2 v úvodu druhé půle, již vůbec ne, přesto byl průběh utkání vcelku jednoznačný. Když holky i přes několikero silných průtrží mračen a dokonce i přes cca 10minutové přerušení druhého poločasu hlavní rozhodčí (ze stejného důvodu), přidaly na střelbě a dohrávání našich střel a hlavně zvýšily tlak na zadní řady domácích, nebylo opravdu, co řešit. Sportovně je třeba uznat, že se domácí sice snažily, ale kromě cca úvodních 12-ti minut druhé půle, kdy jsme si asi mysleli, že to "půjde samo" a kdy domácí vstřelily svůj čestný úspěch, jsme to byly my, kdo jednoznačně diktoval tempo utkání.

Z čeho jak trenér mám radost? Z toho, že holky dokáží reagovat na posun v požadavcích na hru (a to nejen v jednotlivých utkácích, před zápasem, ale i v dalším upřesnění v poločasové pauze) a hlavně to dokáží plnit i během hry samotné. Samozřejmě je to vždy také o tom, co dovolí soupeř, ale přesto pochvala celému týmu v plnění domluv. Velmi pozitivní je, že se do hry zapojují konstruktivně a dokonce i střelbou, naše defenzivní řady.

• .....se pomalu vzpamatováváme a zjišťujeme, že to "samo nepůjde"....,
  • 67. rychlá akce s kolmou náhrou vpřed na Niky, která zatahuje do vápna a z hranice malého vápna dává pod sebe na Míšu, která nezaváhá...., jaké je naše překvapení, když hlavní rozhodčí po konzultaci s pomezním píská offside!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, to se nedá "vylíčit"....,
  • .....no , musíme hrát dál!!!!!,
  • 68. Niky si spolupráci s Míšou zopakuje a Míša LEVOU nohou (o které mně vysvětlovala ještě o poločasu, že prostě není na střílení :-)))) TREFUJE... zvyšujeme na 3:1,
  • 69. Andy dohrává míč a Iva se "do něj vřítí" tak, jak se má a taktéž levou šoupne míč do sítě soupeře - 4:1,
  • 72. z našeho tlaku a předchozích dvou rohů, vytěží Kachen pěknou střelu LEVOU nohou za hranicí "šestnáctky" a její pokus jenom s obrovským štěstím domácí vyhlavičkují z již prázdné branky....,
  • 77. Andy střílí ze hry - chytá,
  • 79. Janča na středu hřiště zklepne míč Niky a ta z pohotové otočky, z cca 20m, střílí a míč nezadržitelně míří po zemi k levé tyči - 5:1 pro nás,
  • 80. Niky si opakuje střelbu, tentokrát z dálky - cca 27m - golmanka však chytá,
  • 81. Míša dává míč do běhu Niky a ta "plnou parou" napálí míč, parádní střela z cca 20m, míč bohužel končí jen na BŘEVNU..., nicméně uzdravená Marsy si jej dohraje a to tak, že se můžeme opět radovat - 6:1,
  • 85. střílí ze hry Kachen, ale je chyceno,
  • 87. do hry se opět dostává Míša a..... po druhé skóruje, jak je to jednoduché... - 7:1,
  • 89. ještě stihne vypálit i Vlaďka, avšak neposedný a prudký míč se daří brankařce "zkrotit" ve svých rukavicích,
  • 90. Niky vysílá náhrou Míšu a ta neváhá a potvrzuje svůj "rozjezd" ve druhé půli a završuje svůj dnešní účet na HATTRICKU!!! - 8:1