Zahajovací mistrovské utkání v letošním jaře se nám zrovna 2x nepovedlo....

V neděli 19.4.2015 jsme na našem hřišti přivítaly děvčata z Mostkovic a naše "přivítání" bylo opravdu štědré, nejen, že je nechávám v pohodě hrát, ale i  jim věnujme celou porci bodů a odcházíme poraženi 0:2-

Tatran - Mostkovice 0:2 /0:2/

na placu byly: v brance Peťa, v poli Simča, Eva /c/, Vlaďka, Phoebe, Míša, Gábi, Baru, Andy, Janča, Marka a střídaly Marsy a Sany

Po prvním doslova hrůzostrašném poločase prohráváme 0:2. Holky od prvních minut hrají ustrašeně a u všech míčů je první hráč soupeře. Když se nám již podaří míč získat, tak jej téměř obratem ztrácíme, kombinace není a pokud se nám daří dostat míč k brance soupeře, tak jej až příliš častým nedohráváním opět nemáme..... Prostě to vůbec nefunguje. První varování přichází již v první minutě, když po rychlém brejku po pravé starně a následném centru, zakončuje hráčka soupeře pohotovou střelou "z první" do naší tyče. O dvě minuty později, ale již inkasujeme. Ke vší smůle obdržíme první gól po jasném postavení, hostující hráčky, mimo hru, která si bohužel tuto výhodu "vychutnala" až do konce a svůj samostatný nájezd z poloviny hřiště zakončila. Náš zmar v prvním poločase jasně dokumentuje druhá obdržená branka v 29-té minutě, kdy ABSOLUTNÍ nedomluva mezi Simčou a Peťou vede k tomu, že snadný míč v naší moci, dobíhající hráčka v podstatě zakopnutím o něj, jej pošle po druhé do naší sítě!!!

V poločase je třeba "trochu vyvětrat kabinu" s cílem prostě se pokusit ve druhé půli alespoň předvést něco více fotbalovosti. přecházíme na docela "riskantních" 3-4-3, ale jak se ukázalo později docela účinných. S míčem začínáme hrát podstatně více než v první půli a i soupeř již není zdaleka tak nebezpečný. Nicméně naše ustrašené střely z dálky anebo až tak slabé, že sotva dojedou do náruče golmanky soupeře, nemají prostě naději uspět. A takto se prostě vyhrávat nedá!!!!

Dosti výstižná je statistika střelby: 1.poločas - všehovšudy 3střely směr branka (1x Simča-chyceno, 1x janča. z vápna netrefí ani bránu, 1xMarka z úhlu-vedle), 2.poločas -7střel (2xvedle Míša a Janča, 4xchyceno-Míša hlavou,Janča, Eva, Sany). Pokud bychom, ale měly mluvit o opravdové, pěkné a pohotové střele, tak ta byla pouze jediná a to od Míši, když střílí "z první" z velkého vápna v70-té minutě, jinak bída a utrpení!!!! Tak jenom doufám, že si to holky vybraly, alespoň na celý zbytek sezóny.....

Individuálně hodnoti dnes opravdu nebudu.... Ale na druhou stranu musím pochválit za odehrané zejména Simču, Míšu, Evu a Phoebe a díky dvěma "debutujícím" juniorkám Baru a Sany, které nám v rámci svých možností určitě pomohly.... Na závěr mi nedá, abych sportovně poblahopřál poměrně mladému týmu z Mostkovic a uznale pokýval nad jejich herním progresem od loňského podzimu...

Tak tolik k nevydařenému zahájení jarní části sezóny....